Jako fotografka najbardziej rozwijam się przez swoje autorskie, chciałabym rzec artystyczne, ale się boję, projekty. Boję się użyć słowa artystyczne, bo to słowo bardzo mnie onieśmiela. Wydaje mi się, że jeszcze daleka droga, żebym mogła nazwać siebie i to co robię artystyczne. Z klientem trochę boję się wyjść poza moją własną strefę bezpieczeństwa. Wiem czego klient oczekuje, że oczekuje fotografii na najwyższym poziomie, prawdopodobnie czegoś co już widział w moim portfolio. Jeśli jest to reportaż ślubny, wiem, że klient chce pewne żelazne momenty jak wyjście z kościoła, przysięgę. I staram się jak mogę, żeby to mu właśnie dostarczyć. Oprócz tego jednak staram się zawsze wyjść poza własne ramy myślenia. Uchwycić momenty w sposób w jaki jeszcze tego nie robiłam. Czasami są to tylko kadry dla mnie, bo nie koniecznie muszą być zrozumiane przez mojego klienta, ale czasami udaje się, że moja wizja również zachwyci Pannę Młodą.

Kiedy fotografuję rodziny lub noworodki też staram się dostarczyć materiał jaki klient widzi w moim portfolio. W końcu dlatego mnie wybrał, że spodobały się komuś moje fotografie. Moje wizje i aspiracje artystyczne są tutaj kwestią drugorzędną. Dopiero kiedy w mojej głowie pojawi się pewna myśl, szczątkowa, ledwie zarys projektu, mogę puścić wodze fantazji. Tak się cudownie skłąda, że mam w życiu szczęście do ludzi. I w moim własnym otoczeniu mogę zawsze znaleźć kogoś, kto zgodzi się na moje szalone pomysły fotograficzne.

Moją największą Muzą, moją Inspiracją jest Ola. Przepiękna, utalentowana, mądra i delikatna. Idealna. Nasz ostatni wspólny projekt fotografiaczny to Kubańska Dziewczyna. Kocham Kubę. Marzę, że kiedyś tam wrócę. Kocham kubańskie kolory, światło, kobiety, salsę, mohito. Uwielbiam ten powiew sentymentalnej przeszłości. Żałują, że kiedy tam byłam jeszcze na taką skalę mnie fotografowałam. Cały czas mam w głowie te obrazy. To słońce, ta charakterystyczna architektura, okiennice rzucające to zjawiskowe światło, a właściwie cień. Stąd pomysł na taką sesję. Nie pytajcie jak ten efekt osiągnęłam. Tajemnica fotografa :) Delektujcie się fotografiami. Kocham je.

2020-07-17Galeria zdjęć: